استاندار اصفهان دربادرود:
ملاک انتخاب مدیران سیاسی نیست ،ناکارآمدان باید بروند
بادرود-استاندار اصفهان از جاده حادثه خیز بادرود- کاشان دیدن کرد.
ذاکر اصفهانی در این بازدید که مدیران راه و ترابری و حوادث غیرمترقبه استان اصفهان وی را همراهی می کردند گفت: مقرر شده است که بالغ بر 250 میلیارد ریال اعتبار برای احداث و تکمیل باند دوم محور بادرود- کاشان به طول 55 کیلومتر اختصاص یافته و کار احداث این جاده از سال آینده آغاز شود. وی گفت: ملاک ما برای انتخاب مدیران ملاک خطی و جناحی نیست و استانداری وارد منازعات سیاسی که بیشتر فرسایش نیرو و اتلاف وقت به همراه دارد نخواهد شد و بیشتر براساس کارآمدی و شایستگی افراد عمل خواهیم کرد. وی افزود: جابه جایی و تغییر مدیران استان به معنای جلب رضایت بیشتر مردم استان از عملکرد دولت در رفع مشکلات و محرومیت ها خواهد بود و مدیرانی که نتوانسته اند در طول فعالیت خود رضایت مردم رجلب کنند تغییر خواهند کرد. ذاکر اصفهانی در پاسخ سوال خبرنگار کیهان مبنی بر اینکه شهرستان نطنز به شهرستان سرپرستها معروف است و تعداد 22 ادارات آن به صورت سرپرستی اداره می شوند، گفت بنده از این موضوع اطلاعی نداشتم و به طور قطع این موضوع را پیگیری خواهم کرد و وقتی بحث از سرپرست می شود اقتدار کامل برای انجام وظایف و تکالیف وجود ندارد و استانداری این نقیصه را که در شهرستان نطنز و بادرود وجود دارد، ترمیم و جبران کرده و از مدیران مقتدر که با پشتوانه و پشتگرمی بیشتری بتوانند در خدمت مردم باشند، استفاده می کند. وی بحران آب را یکی از مشکلات اساسی امروز استان اصفهان دانست و گفت که برای رفع این مشکل تلاش خواهد کرد.لازم به توضیح است که آقای ابراهیم مهرانفر رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح و جمعی از مدیران استان ایشان را همراهی می کردند.دکتر ذاکر در راه سفر به امامزاده آقاعلی عباس(ع) سه دستگاه ماشین آلات شهرداری بادرود شامل ماشین تمام اتوماتیک 10 تنی حمل زباله ، یکدستگاه خاور حمل زباله و نیسان ون حمل گوشت کشتارگاه را رونمایی و اماده خدمت رسانی نمود . ایشان در آستان مقدس آقا علی عباس نیز حاضر شد و با جمعی از نخبگان منطقه حضوری دیدار نمود .
اطلاعیه
تلفن گویای سیستم ندای بهداشت «4245149-0362»
جهت کسب اطلاعات در خصوص سلامت کودکان، سلامت مادران، تنظیم¬خانواده، بیماری¬های آمیزشی،اعتیاد، بیماری¬های زنان، جوانان ومراکز ارائه خدمات و سالمندی ، کافی است تنها با شماره مذکور تماس بگیرید.
شبکه بهداشت و درمان نطنز – واحد سلامت خانواده و جمعیت
شرکت تعاونی خدمات اینترنتی آواگستر بادرود
اولین ارائه دهنده اینترنت با سرعت بالا (E1-56K)
اولین ارائه دهنده اینترنت هوشمند با شماره 9724340
و اینک برای اولین بار در سطح منطقه
« ارائه سرویس ADSL »
بدون اشغالی خط تلفن ، بدون هزینه تلفن، با سرعت درخواستی،
بدون محدودیت در ارسال و دریافت فایل
دیدگاه استاندار در باره مطبوعات اصفهان تشریح شد
جراید استان – دکتر ذاکر ، استاندار اصفهان در اولین نشت خود دیدگاههای خود را در باره مسائل مختلف از جمله مطبوعات استان ابراز نمود ....در این مصاحبه چندنکته اساسی در باره جایگاه رسانه ها در استان می توان استخراج نمود و به تامل نشست .
اولین انتظار مردم استان انتخاب مدیرانی لایق وتواناست همه معتقدند که مدیر توانا ،حلال بسیاری از مشکلات و ناهنجاری های جامعه است که حضور استاندار محترم در بادرود و ذکر این نکته که « ملاک انتخاب مدیران ، سیاسی نیست ،ناکارآمدان باید بروند» روح امید در دل دوستداران انقلاب روشن شدو ما ما معتقدیم که نباید انتخاب مدیران صرفا از رو ی رفاقت و دوستی با مسئولی صورت پذیرد .
استاندار محترم و دانشگاهی ، با دید باز، خطاب به مطبوعات به این نکته تاکید داشتند که «از قلم انتقادی مطبوعات استقبال می کند واظهار داشته : باید نقد قوی و منصفانه باشد» و حقیقتا همانطوری که ایشان گفتند اگر قلم را از مطبوعات بگیرند هیچ ندارد و کار بی نقد ، نیز ارزشمند نیست ، که این سخنان استاندار ، بارقه های امید در دلها تابید و ما این تفکر عالمانه را به فال نیک می گیریم و ستایش می کنیم.
ایشان توجه و اولویت اول خود به مطبوعات استان ذکرکرده است ، دعای خیر اصحاب خبر ، بدرقه راهشان می سازیم و انتظار داریم این فکر ارزشمند را به مدیران میانی استان نیز تشریح نمایید و در سفر استانی اخیر ریاست محترم جمهوری که با رویکرد فرهنگی بود به اصحاب رسانه توجه ویژه شود. .
ایشان از مطبوعات استان، جهت حل مشکلات یاری خواسته اند و این همان نقش نظارتی و حمایتی مطبوعات است که همیشه به کمک و یاری مسئولان شتافته است و لی متاسفانه بعضا در شهرستانهای استان این پدیده حمایتی و نظارتی مورد توجه قرار نمی گیرد و چون مدیران میانی با اطلاعات باز و آزاد ، که مورد ستایش شما و رئیس دولت محترم است موافق نیستند با رسانه ها همکاری ندارند .
سخن از مژده نشست مداوم با اصحاب خبردر استان داده شده است که جای سپاس دارد اولا انتظار است به مدیران شهرستانی نیز این موضوع ابلاغ فرمایید و ثانیا در نشست استانی ، مطبوعات شهرستانی را نیز بیاد آوریدکه جای گلایه نباشد.
درپایان از مدیران بالایی شهرستان نطنز و بخش بادرود در تبعیت از استاندار محترم ، انتظار داریم با تعامل با اصحاب فرهنگ و قلم ،آمار و بیلان کار مثبت و شاخص خود را مطرح نمایند و با شعاری که دولت محترم دکتر احمدی نژاد دارند فاصله ها را بسنجند و جایگاه واقعی خود را در پیشگاه وجدان بیدار مردم دوباره به قضاوت بنشینند وازآقای استاندار محترم ، استدعا داریم در یکی از روزها ، اصحاب رسانه این شهرستان را، به حضور بپذیرید تا انشالله در تصمیم سازی آینده ، نظرات اصحاب رسانه این شهرستان را نیز شنیده شود. اما در این رابطه به اجتماع خودمان نیز سری می زنیم و چند مطلبی را ارائه میدهیم :
آقایان مسئول ! بالاترین سندی که امسال در این شهرستان به ثبت رسید موافقت با بیش از 30 تن از مدیران و کارمندانی بود که پیش از موعد به افتخار بازنشستگی نائل امدند که بعضا لیاقت مدیریت انها برای عوام و خواص به اثبات نشسته بود و در مقابل ، قریب بیست و اندی اداره و سازمان و نهاد در این شهرستان بدون مدیر رسمی است و با سرپرست اداره می شود !!! آیا تابه حال برای حل موضوع با رسانه ها به گفتگو نشسته اید و آیا درخصوص ارتباط این دو موضوع تامل کرده اید ؟!!
بادرود -همایش توجیهی خبرنگاران افتخاری بسیج ویژه هفته بسیج
همایش توجیهی خبرنگاران افتخاری بسیج ویژه خبرنگاران خواهر حوزه کوثر از ناحیه نطنز جهت هماهنگی های لازم برای هفته بسیج در محل پایگاه ذوالقفقار شهر خالدآباد برگزار شد.
این همایش که با حضور کلیه خبرنگاران بسیجی خواهر پایگاه های مقاومت شهرستان برگزار شد؛مدرس همایش که مدیر مسئول یکی از نشریات شهرستان است گفت:مهمترین مسئله ای که خبرنگاران باید مد نظر داشته باشند رعایت 3 اصل امانت،دقت و صحت خبر است،وبا رعایت این 3اصل خیلی از مشکلات ما در زمینه خبرنگاری و مطبوعات حل خواهد شد. حسین نقدی افزود:خبرنویسی و کیفیت خبر اصلی است مهم که در آن بایدعناصر اصلی خبر گنجانده شود و به شیوه ای سلیس و روان نوشته شود تا قابلیت چاپ و نشر در مطبوعات را داشته باشد. در ادامه ستواندوم پاسدار امین زاهدیان مسئول روابط عمومی و تبلیغات ناحیه نطنزبه تشریح وظایف و مسئولیت های روابط عمومی و خبرنگاران افتخاری بسیج پرداخت و هماهنگی های لازم را با خبرنگار ان جهت انعکاس اخبار هفته بسیج به عمل آورد.
بادرود -رزمایش تمرینات تاکتیکی و اردوی صحرایی حوزه سید الشهدا
رزمایش سه روزه تمرینات تاکتیکی و اردوی صحرایی حوزه مقاومت بسیج سیدالشهداء(ع) برگزار شد.
در این رزمایش که در محل اردوگاه قدس این ناحیه برگزار گردید, فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گفت: الحمدلله با پیگیری های مکرر و تلاش بسیجیان و مسئولین ناحیه این رزمایش بی نقص و خیلی خوب برگزار گردید. سرهنگ رضایی افزود: این رزمایش با هدف حفظ انسجام نیروهای بسیجی، افزایش توان رزمی بسیجیان وآمادگی جهت مقابله با حوادث و بلایای طبیعی واغتشاشات احتمالی و.... برگزار گردید. ایشان گفت: در این دوره مباحث مختلفی از قبیل 1-آشنایی و تیراندازی با سلاح سازمانی2- آموزش امداد و نجا ت3-آموزش دفاع از کوی و برزن 4-آموزش مبارزه با اغتشاشات احتمالی5 - آموزش مقابله با تک احتمالی 6- پیاده روی و کوهنوردی و شیوه زنده ماندن در کوه و بیابان به مدت طولانی و...به بسیجیان عزیزمان آموزش داده شد.ایشان در پایان از تلاش , جدیت و همت بسیجیان در یادگیری و انجام این برنامه ها تقدیر و تشکر نمود و برای آنان موفقیت و عاقبت به خیری را از خداوند منان خواستار شد.
 مسابقه دو رهروان شهدا با همت حوزه مقاومت بسیج سیدالشهداء(ع) وبا همکاری تربیت بدنی سپاه ناحیه برگزار شد. در این مسابقه که با شرکت پرشور بسیجیان حوزه سیدالشهدا(ع) بادرود از میدان شاهزاده محمد شروع و تا میدان امام خمینی(ره) ادامه داشت،مسئول تربیت بدنی سپاه گفت:اگر بخواهیم جوانانمان سالم بمانند و در خدمت اجتماع باشند باید امور ورزشی در راس امور قرار گیرد وی افزود: در حال حاضر یکی از رویکردهای بسیج و سپاه رویکرد ورزشی است و به این جنبه از فعالیت خود اهمیت ویژه ای قائل است. در پایان مسابقه به تعداد10 نفر از شرکت کنندگان جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.
تیراندازی مسئولین ادارات شهرستان نطنز در اردوگاه قدس سپاه ناحیه برگزار شد.در این برنامه که به مناسبت چهارمین روز از هفته بسیج با حضور کلیه مسئولین ادارات شهرستان برگزار شد،فرمانده سپاه گفت:مسئولین ادارات همانطور که در حوزه مدیریتی و کاری نمونه اداره خود در شهرستان هستند باید در حوزه عملیاتی و دفاع از کوی وبرزن هم در مواقع لزوم نمونه و آماده باشند.سرهنگ پاسدار محمد رضایی افزود: الحمدلله نمرات و توان تیراندازی مسئولین در حدبالایی است و این نشان از قدرت وآمادگی بالای فکری و جسمی آنان دارد.
نمایشگاه کتاب با محوریت بسیج و هفته بسیج توسط حوزه مقاومت بسیج مالک اشتر،فرهنگی اجتماعی ناحیه و اداره ارشاد شهرستان افتتاح شد. در این افتتاحیه که به مناسبت دومین روز از هفته بسیج با حضور مسئولین ادارات در محل اداره ارشاد برگزار شد،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گفت:در هفته بسیج دو نمایشگاه کتاب در دانشگاه و سطح شهر توسط این ناحیه برگزار شده که با تخفیف ویژه در طول هفته بسیج آماده خدمت رسانی به مردم بخصوص بسیجیان عزیز می باشد،وی افزود:هدف از برگزاری این نمایشگاه مقابله با تهدیدات نرم دشمن و فرقه ها و افکار انحرافی است که توسط بیگانگان و به پشتیبانی آنها در کشورمان فعال شده اند.
 نشست سیاسی ویژه فرهنگیان بسیجی حوزه شهیدفهمیده و خواهران بسیجی حوزه کوثر در سالن شهید یاسری دبیرستان دستغیب شهرستان برگزار شد.در این نشست که با حضور گسترده بسیجیان و فرهنگیان برگزار شد،مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان گفت: امروزه باید بسیجیان با بصیرت ، هوشیاری و تیزبینی بیشتری به مسائل نگاه کنند و در مقابل شبهات و خرافه هایی که دشمنان اسلام و انقلاب به مسائل مختلف وارد می کنند بایستند و مشکل گشای خود و دیگران در مسائل سیاسی و اعتقادی باشند، دکتر احساندوست افزود: علت سقوط و انحراف تعدادی از نخبگان و فعالان سیاسی کشور از راه امام(ره) و ولایت فقیه بی بصیرتی آنها نسبت به مسائل سیاسی و اعتقادی است، ایشان گفت: راه سالم ماندن مردم بخصوص بسیجیان این است که همیشه زیر بیرق ولایت فقیه باشند و رهنمودهای تیزبینانه و آینده نگرانه ایشان را در مسائل مختلف به کار بندند،ایشان در پایان به کلیه سئوالات شرکت کنندگان پاسخ داد
نطنز -همایش هنرمندان بسیجی حوزه کوثر خواهران
همایش هنرمندان بسیجی به همت حوزه کوثر خواهران ناحیه در کانون شهیدمطهری این شهر برگزار شد.
در این همایش که با حضور بیش از 130 نفر از خواهران بسیجی اعم از هنرمندان بسیجی،شورای حوزه و پایگاه های مقاومت تابعه برگزار گردید،شاعران و نویسندگاه به قرائت اشعار و مقاله های خو پیرامون «حضرت مهدی(عج)،چگونه بسیجی شدم و توصیف بسیج و بسیجی» پرداختند. از دیگر برنامه های همایش سخنرانی سردار نصر پیرامون هفته بسیج بود؛ ایشان با اشاره به نقش بانوان بسیجی در جامعه بویژه در 8سال دفاع مقدس و با استناد به فرمایش مقام معظم رهبری بسیج خواهران را نشان دهنده اوج ایمان دانست و خاطرنشان کرد:خواهران در زمان دفاع مقدس نه تنها در امور پشتیبانی بلکه در عرصه دفاعی نیز حضور فعال داشتند، ایشان در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: قدرت ما بستگی به امکانات ما ندارد بلکه قدرت ما به نسبت ارتباط ما با خداست و بسیجی ارتباطش با خداست و اگر بسیجی با خدا ارتباط نداشته باشدو فاقد بصیرت و بینش سیاسی باشد دیگر بسیج مفهومی ندارد. اجرای سرود ، قرائت اشعاری در مدح حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و اهدا جوایز به هنرمندان برتر بسیجی و فرماندهان پایگاه ها از دیگر برنامه های این همایش بود.
نطنز- غبارروبی گلزار شهدا
برنامه غبارروبی گلزار مطهر شهداء توسط ناحیه مقاومت بسیج با همکاری بنیاد شهید شهرستان برگزار شد. دراین مراسم که با حضور پرشور بسیجیان و مسئولین شهرستان اجرا شد،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گفت: ماهرچه داریم از شهدا داریم اگرامروز کشور عزیز ما اینگونه با قدرت و اقتدار به جلو و به سمت پیشرفت حرکت می کند بخاطر رشادت ها و شجاعت های شهدای ماست؛سرهنگ پاسدار محمد رضایی هدف از برگزاری این مراسم را زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا دانست و افزود: این عزیزان دعوت حق و ولی امر خود را لبیک گفته و به سعادت جاودانه رسیدند و اظهار امیدواری کرد خود وهمگان با ادامه دادن راه آن شهیدان لیاقت محشور شدن با آنان را پیدا کرده و خجالت زده آنها و خانواده هایشان در روز قیامت نباشیم
نطنز- همایش مصونیت هوشمندانه
جلسه ای با عنوان نشست مصونیت هوشمندانه توسط فرهنگی اجتماعی ناحیه و با شرکت بسیجیان حوزه کوثر خواهران ناحیه در محل پایگاه طه برگزار شد.این همایش با حضور پرشور بیش از 250نفر از خواهران بسیجی شهرستان با موضوع تهدیدات وسایل ارتباطی و فرقه های انحرافی برگزار شد. مسئول آموزش سپاه ناحیه نطنز در این همایش گفت: وسایل ارتباطی مخصوصا تلفن همراه که در همه جا موجود است بسیار قابل نفوذ و غیرقابل اطمینان است و مخصوصا خواهران باید به این موضوع اهمیت ویژه ای قائل باشند و مسائل محرمانه را در آن وارد نکنند،در ادامه ستوانیکم پاسدار مهدی مشتاقی افزود:یکی از فرقه های انحرافی خطرناک که در حال حاضر در کشور ما مشغول فعالیت و عضویابی است فرقه بهاییت است ،ایشان با اشاره به برخی احکام و فعالیت های آنها از بسیجیان خواست در مواجهه با اینگونه افراد با هوشیاری و تیزبینی بیشتری عمل کنند و دیگران را هم از این موضوع مطلع نمایند تا انشاالله با تلاش مسئولین ومردم این تهدید هم از کشور اسلامی ما رفع گردد
یادواره شهدای پایگاه امیرالمومنین(ع) روستای اریسمان برگزار شد.این یادواره که در محل مسجدجامع این روستا و با حضور پرشور بسیجیان خواهر و برادر این روستا برگزار شد،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه گفت:این روستا ی کوچک 7شهید بزرگوار دارد که دلاوریهای آنان در زمان 8سال دفاع مقدس مثال زدنی بود و این مراسم به همت پایگاه امیرالمومنین(ع) روستاو حوزه سیدالشهدا(ع) برگزار شده است،سرهنتگ پاسدار محمد رضایی هدف از برگزاری اینگونه یادواره ها را چنین بیان کرد:ما باید یاد و خاطره شهدای عزیزمان را همیشه در خاطرمان زنده نگهداریم و آنها را سرمشق خودمان قرار داده و ادامه دهنده راه آنها باشیم.ایشان در پایان از تلاشهای فرمانده پایگاه آقای جعفرپور و شورای پایگاه قدردانی نمود.
بادرود-یادواره شهید فهمیده و شهدای دانش آموز و فرهنگی بخش امامزاده
یادواره شهید فهمیده و شهدای دانش آموز و فرهنگی بخش امامزاده آقاعلی عباس(ع) در دبستان 17شهریور شهر بادرود برگزار شد.این مراسم که با حضور گسترده و پرشور بسیجیان و دانش آموزان برگزار گردید، فرمانده حوزه دانش آموزی شهید فهمیده گفت: این مراسم با کمک و همکاری خوب آموزش و پرورش بخش اجرا شد،سرهنگ پاسدار جواد چاووشپور هدف از برگزاری این برنامه را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و برقراری ارتباط معنوی قوی با شهدا بیان کرد.
نطنز -حماسه حضور بسیجیان سپا ه
همزمان با سالروز تشکیل بسیج مستضعفین ،برنامه حماسه ماندگار با حضور پرشور بسیجیان گردانهای عاشورا و الزهرا(س)،گروه های رزمی و پایگاه های مقاومت و سایر اقشار بسیج و کلیه مسئولین برگزار شد. این مراسم با تجمع بسیجیان در گلزار شهدای گمنام این شهر آغاز و با پیاده روی در سطح شهربه سمت ورزشگاه شهیدمنوچهری رفته و مراسم باشکوه پنجم آذر یعنی سالروز تشکیل بسیج در آنجا آغاز گردید،در ابتدای مراسم فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نطنز ضمن عرض خیر مقدم خدمت بسیجیان و میهمانان چندجمله ای در مورد بسیج و فرمایشات بزرگان در این باره صحبت کرد،سرهنگ پاسدار محمد رضایی در ادامه با بیان عملکرد سپاه این ناحیه به صورت آمار و ارقام در طول 30 سال حضور آگاهانه خود موجبات تعجب و تحسین همگان را برانگیخت. برنامه با پخش کلیپ های متعدد و اجرای سرود ادامه یافت و در ادامه حضار آماده شنیدن سخنان دکتر زجاجی شدند،ایشان که از اساتید برجسته دانشگاه و از یادگاران 8سال دفاع مقدس است گفت: بسیج چیزی نیست که از زمان انقلاب تشکیل شده باشد بلکه بسیج و بسیجی از زمان پیامبراکرم(ص) و امام علی(ع) وجود داشته است و کلیه یاران وفادار پیامبراکرم(ص) و ائمه معصومین(ع) را بسیجی هستند و از افرادی چون ابوذر،سلمان،مالک اشترو...به عنوان بهترین های بسیجی در زمان خودشان نام برد و بسیجیان کنونی را به الگو گرفتن از آنها فراخواند، در ادامه ایشان بسیج را یار و یاور ولایت خواند و بسیجیان را به بصیرت و هوشیاری در مورد شبهه هایی که دشمن به مسائل اعتقادی مثل ولایت فقیه وارد کرده است فراخواند.
نطنز - افتتاح نمایشگاه کتاب بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شهرستان
نمایشگاه کتاب بسیج دانشجویی شهید علم الهدی دانشگاه پیام نور در اولین روز از هفته بسیج افتتاح شد.
این نمایشگاه با حضور مسئولین دانشگاه، بسیجیان و دانشجویان دانشگاه پیام نور و با عرضه کتابهای استاد شهید مرتضی مطهری،کتب اعتقادی و دینی،برخی کتب درسی و کمک درسی و ... برگزار شد،به گفته فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور این نمایشگاه تا پایان هفته بسیج با تخفیف ویژه آماده ارائه خدمات به بسیجیان و کلیه دانشجویان می باشد.ابراهیمی افزود:از اهداف برگزاری این نمایشگاه مقابله با تهدیدات نرم دشمن و فرقه های انحرافی است که در دانشگاه ها فعال شده اند و افزود:کتب شهید مطهری برای خنثی کردن این توطئه ها بسیار مناسب است و روشنگر اذهان جوانان بخصوص دانشجویان می باشد.
نطنز -رزمایش تمرینات تاکتیکی و اردوی صحرایی
رزمایش دو روزه تمرینات تاکتیکی و اردوی صحرایی حوزه مقاومت بسیج مالک اشتر برگزار شد. در این رزمایش که در محل اردوگاه قدس این ناحیه برگزار گردید, فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نطنز گفت: الحمدلله با هماهنگی ها و جلساتی که از قبل با قرارگاه عاشورا در محل ناحیه داشتیم این رزمایش بی نقص و خیلی خوب برگزار گردید. سرهنگ رضایی افزود: این رزمایش با هدف حفظ انسجام نیروهای بسیجی، افزایش توان رزمی بسیجیان وآمادگی جهت مقابله با حوادث و بلایای طبیعی واغتشاشات احتمالی و.... برگزار گردید. ایشان گفت: در این دوره مباحث مختلفی از قبیل 1-آشنایی و تیراندازی با سلاح سازمانی2- آموزش امداد و نجا ت3-آموزش دفاع از کوی و برزن 4-آموزش مبارزه با اغتشاشات احتمالی5 - آموزش مقابله با تک احتمالی 6- پیاده روی و کوهنوردی و شیوه زنده ماندن در کوه و بیابان به مدت طولانی و...به بسیجیان عزیزمان آموزش داده شد.ایشان در پایان از تلاش , جدیت و همت بسیجیان در یادگیری و انجام این برنامه ها تقدیر و تشکر نمود و برای آنان آرزوی موفقیت و پیروزی و سربلندی نمود.
جشنواره سوم باشکوه تر از همیشه
با شعار زیبای «سپاس به درگاه خدا بخاطر رویش دوباره درخت انار»سومین جشنواره انار بادرود در 14 آبان 1388 برگزار گردید .
مهر بادرود-عصر روز پنج شنبه با برگزاری نشست علمی وتشکیل کلاسهای توجیهی آموزش باغداری انار با حضور کارشناسان خبره جهاد کشاورزی استان وشرکت نزدیک به 200 نفر باغدار در مرکز جهاد کشاورزی بادرود کلید اجرائی سومین جشنواره زده شد.
وپس از آن در منزل تاریخی محقق الدوله نمایشگاه عرضه محصولات انار افتتاح گردید . در اتاق های زیبای این منزل قدیمی 14غرفه شامل پخت رب انار،پخت آش انار،عرضه ترشی انار ،نمایشگاه عکس انار از هنرمندان سراسر کشور ،پخت نان محلی ومعروف بادرود،کارگاه رنگرزی سنتی با پوست انار،عرضه نمایشگاه فرش دستباف بادرود،نمایش لباسها و فرهنگ روستای ابیانه،ایستگاه نقاشی انار،نمایش 35 نوع غذای طبخ شده با انار وغرفه محصولات فرهنگی و.... برپا گردید که با استقبال بسیار گسترده هموطنان از این نمایشگاه مواجه بودیم .
پخش مستقیم گوشه هائی از برنامه جشنواره در شبکه سوم در برنامه پر طرفدار « صبح امد»گفت با هماهنگی بعمل آمده توسط دبیرخانه جشنواره و با مدیریت محترم شبکه سوم شاهد اجرای نمادین ونیز پخش پتانسیلهای گردشگری شهر بادرود در کنار تندیس زیبای بادگیر در میدان امام بادرودبودیم که تلاش مضاعفی از سوی عوامل شبکه سوم برای انعکاس خبری این جشنواره بانجام رسید که نمادهائی از تهیه رب سنتی انار ونمایش انواع انار بادرود وصنایع دستی قالیبافی بادرود بصورت زنده از شبکه سوم برای هموطنانمان به نمایش درآمد.
از ساعت 9 الی 11 صبح مراسم افتتاحییه جشنواره باحضور مسئولین محترم در سایت جشنواره انار در بوستان تخت پادشاه برگزار گردید . در این همایش مهندس نصر معاون سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان درخصوص مناطق ومیزان برداشت انار در استان سخنرانی نمودند. سخنران بعدی مصلحی رئیس گردشگری سازمان میراث فرهنگی استان اصفهان بود که به پتانسیلهای گردشگری شهرستان وارتباط وتأتیر گذاری اجرای این جشنواره برروند جذب توریست به منطقه صحبت نمودند .درادامه دکتر انصاری فرد مدیرکل روابط عمومی ومشاور وزیر دروزارت جهاد کشاورزی در خصوص محصولات گرمسیری ونقش اساسی اجرای این جشنواره ها در روند تقویت وترویج مسائل کشاورزی سخنرانی نمودند.در این افتتاحیه سرود زیبای انار با لباس وگویش بادرودی اجراء که مورد تشویق بسیار زیاد مدعوین قرار گرفت وبا اجرای چند برنامه هنری مراسم افتتاحیه خاتمه یافت.
در فواصل مراسم افتتاحیه تا جشن بزرگ انار، میهمانان از برخی از باغات انار، نمایشگاه عرضه محصولات در منزل محقق الدوله ، موزه رهگشای ، گرمابه نوقه ، آستان مقدس آقاعلی عباس(ع) وپرستشگاه آدینه بازدید نمودند .ساعت 8 شب قریب 000/10 نفر از شرکت کنندگان در سایت جشنواره انار در پارک گردشگری تخت پادشاه جشن انار با برنامه های هنری اجراء که در ابتداء رضا نقدی شهردار بادرود به مدعوین خیرمقدم عرض نمودند.
دبیر جشنواره انار در این رابطه گفت : حضور خبرنگاران رسانه ها را در این برنامه پرشور تر از دو جشنواره پیشین بود که گوشه هائی از این جشنواره بزرگ توسط عوامل شبکه اول سیما(برنامه صبح بخیر ایران وبرنامه اقتصاد از شبکه اول) گروه اجتماعی شبکه سوم،گروه سرگرمی شبکه جهانی جام جم 3 و1 تصویر برداری وپخش گردید.
ذبیح اللله صولتیان ضمن ستودن تلاش کلیه عوامل اجرائی جشنواره سوم تشریح کرد که توزیع پوسترها وتبلیغات جشنواره به ادارات میراث فرهنگی وجهادکشاورزی وشهرداریهای سراسر کشور ونیز نصب بیش از 150 بنر زیبای تبلیغاتی جشنواره در سطح شهر ، چاپ ویژه نامه جشنواره توسط نشریه فاخته ،نصب تندیسهای زیبای انار در میدان غدیر، میدان امام ،پارک شهروسه راه مرکز شهر توسط شهرداری را از اقدامات شایسته دیگر این جشنواره برشمرد.
در حاشیه جشنواره سوم انار بادرود
سرویس اجتماعی
14 آبان ماه سومین جشنواره انار در بوستان گردشگری تخت پادشاه با عزت و افتخار و با حضور چشمگیر مردم و مسئولان محلی ، استانی و کشوری و با رویکرد مثبت و مقبول برگزار شد.
حضور مسئولان بلند پایه استانی و کشوری و برگزاری پانل علمی انار توسط جهاد کشاورزی و انعکاس ارزشمند و پسندیده مراسم از شبکه های مختلف صدا و سیما بویژه شبکه پر بیننده 3 سیمادر برنامه مستقیم صبح آمد و از همه مهمتر دمیدن روح امید و نشاط بر چهره های خمود و خموش کشاورزان و باغداران انار که دوسالی را بر اثر خشکسالی و یخ زدگی گذرانده بودند از انگیزه های بالای این همایش فرهنگی - اقتصادی بود .که اگر از این رویکرد بگذریم نگاههای دیگری به جشنواره قابل تامل و تفسیر خواهد بود.
امروز توجه و همراهی با وفاق ملی و ایجاد روحیه شاد و نشاط دینی و مورد انتظار ، امری انکار ناپذیر است.و هر کس یا مسئولی که در جمع این وفاق و همدلی ، همکار و همراه نباشد سیل انبوه مشتاق جمعیت مردمی ، اور ا به کناره سوق می دهد و تصمیماتش را نمی تواند برای جمعیتی که موافق روش و کنش انها، نیست اجرایی نماید ما توصیه می کنیم به جای کنار کشیدن و بعضا همراهی نکردن، در جمع جمیع مردم حاضر شوند و مراسم را جهت دهی کنند تا نفوذ کلام و تصمیم اش را بهتر و بیشتر ببینند .که الحمد الله ، جشنواره سوم با کمترین تنش و با بیشترین افتخار - برای مردمی که دلشان تازه تر شد و به درگاه الهی جشن سپاس مجدد رویش درخت برگزار نمودند- انجام شد .
با عنایت به اینکه حامیان انقلاب اسلامی ، در دریای خروشان ملت قرار دارندلذا هر کس یا مسئولی که این دریای بزرگ را به خموشی و ایستایی وادارد از جمع این مردم کناره گرفته است باید مواظب بود تا همه همصدا در مراسم شادی و ناشاد مردم همراه شد تا هنگام نیاز به مردم، ولی نعمتان اصلی انقلاب همراه انان باشند .
هر مراسم و همایش منطقه ای ، مقبولیت اش در اجرای برنامه ها و اهداف آن است وقتی در همایش جشنواره سوم انار، قریب 10000 نفر از ساکنان شهر و گردشگران و دوست داران جشنواره با آرامش و طمانینه و وقار ملی و دینی نظاره گر برنامه ها هستند هرکس یا مسئولی که از این جمع بهره برداری ننماید یقینناخسران زیادی برده است .
حضور بانوان زحمتکش و کارآفرین در غرفه های زیبا که ایجاد کارگاههای زود بازده از اولویت اقتصادی ریاست محترم جمهوری است یکی از اهداف این جشنواره بود که بایستی مسئولان ذیربط از الان از این فکر کارآفرین استفاده بهینه نمایند که خدمات انها قابل تمجید بود .
حال که این جشنواره انار با اقبال زیاد مردم و مسئولان برگزار شد و در سال اصلاح الگوی مصرف ، تمام هزینه های این جشنواره توسط خیرین و مردم تقبل شد امری ستودنی است ولی مسئولان گردشگری و میراث فرهنگی کشور و استان که زحمت ثبت این جشنواره را در تقویم گردشگری کشورکشیده اند لازم است مراحل برگزاری جشنواره انار چهارم و پنجم و ... را با تامین بودجه و امکانات و برنامه و اهداف عالی تر ، از اکنون طراحی و تامین نمایندتا انشالله اقدامات انها بیشتر منتج به نتیجه شود و مردم نیز دعا گوی انها باشند.
درپایان ضمن تشکر و سپاس از کلیه طراحان ،مجریان و دست اندرکاران این همایش بزرگ و نونهالان عزیز در موسسه پرهام فیلم که با اجرای برنامه زیبای محلی سرود که موجبات رضایت باغداران و دمیدن روح نشاط و امید را فراهم نموده اند و در اتحاد و وفاق منطقه تلاش نموده اند امید است زمینه بهره بردای از دستاوردهای این همایش را فراهم نمایند.
بررسی نتایج جشنواره سوم انار در بخش خواهران
به همت کانون بانوان حضرت زینب بادرود ،که متولی تعدادی از غرفه های جشنواره انار بود نشست بررسی نتایج جشنواره در کانون برگزار شد . در این نشست که مقامات محلی حضور داشتند نقطه نظرات زیر ابراز شد :
ایجاد و تقویت دبیرخانه دائمی جشنواره انار -تشویق خواهران فرهنگی و اداری با اهدا لوح تقدیر -اعزام 20 خواهر فعال به مشهد مقدس با مساعدت افراد خیر محل- پیگیری مجوز نانوایی سنتی محلی بانوان جهت اشتغالزایی.
* نمایشگاه محصولات کشاورزی در جشنواره انار بادرود
به همت جهاد کشاورزی ، درحاشیه جشنواره سوم انار ، نمایشگاه محصولات کشاورزی در منزل تاریخی محقق الدوله عرضه شد و مورد توجه بازدیدکنندگان قرار گرفت.
* بادرود – برپایی کارگاه آموزش و ترویج درخت انار
به همت جهاد کشاورزی ،کارگاه اموزش و ترویجی انار برای مهیا نمودن شرایط بهتر پرورش و تولید محصول انار در حاشیه جشنواره انار برگزار شد و قریب 50 نفر از باغداران انار بادرود با حضور دراین کلاس نحوه داشت درختان انار ، حذف علف هرز ، هرس ، کود دهی و آبیاری منظم و... تبادل نظر کردند.
*نطنز – کارگاه آموزشی توجیهی شرکتهای مشاوره ای کشاورزی
کارگاه اموزشی توجیهی شرکتهای مشاوره ای کشاورزی با حضور چهار شرکت «مشاوره ای کشاورزی باغساران ، نگین سبز ، پویا جوانه و نوید سبز» با موضوه فرآیند اجرای برنامه های کشاورزی و تعامل بین شرکتها و مدیریت جهاد و بررسی عملکرد شرکتهای مشاوره ای برگزار شد.
نطنز – دستگیری باند اخاذی از افغانی
به گزارش معاونت اجتماعی منطقه انتظامی در پی کسب اخبار و گزارش مبنی بر در طول جمع اوری افاغنه ، چند نفر ناشناس تحت پوشش نیروی انتظامی از افاغنه اخاذی می کنند .در تحقیقات انجام شده یکی ازاعضای باند مذکور به نام «ح -د»شناسایی و دستگیر شد و به مقر پلیس اعزام شد و پس ازبازجویی های انجام شده متهم به چهار فقره اخاذی به مبلغ 000/300/13 ریال تحت پوشش مامور نیروی انتظامی اعتراف نمودو پیگیریهای همچنان ادامه دارد.
*بادرود –روز جهانی کودک
روز جهانی کودک با شعار «به بچه ها گوش کنیم»در مدارس اموزش و پرورش برگزار شد . مراسمی که در دبستان طلوع ازادی برگزار شدجلوه خاصی به مراسم و روز بخشیده بود .
*نطنز – طرح آمبیلیوپی اداره بهزیستی
اداره بهزیستی اعلام نمود: طرح آمبیلیوپی و سنجش بینایی کودکان 6-3 ساله تا پایان آذرماه 1388 در مهد کودکهای بهزیستی و مراکز پیش دبستانی به مرحله اجرا در آمده است و آماده ارائه خدمات است .
هفته کتاب در دبستان ایت الله کاشانی بادرود برگزار شد
*بادرود -به همت دبستان ایت الله کاشانی و کارشناس فرهنگی اداره اموزش و پرورش ، زنگ هفته کتاب درآن واحد اموزشی بصدادرآمد.
در ابتدای ورود به اموزشگاه ، ایجاد ایستگاه نقاشی پیش دبستانی ، نصب تابلو معرفت ائمه دین با نمای زیبا و آگاهی بخش و نمایشگاه کتاب ، چشم همه را به تماشا نشاند و لب به تحسین گشود .
آنگاه با حضور مسئولان محلی و دانش اموزان و کادر اداری و آموزش واحد اموزشی ،و با اجرای برنامه های متنوع هفته کتاب را گرامی داشتند.
سخنرانی آقای همت رئیس اداره اموزش و پرورش ، اجرای زیبای سرود همگانی و تئاتر اموزشی ، اهدا جوایز به مسئولان و خانواده های معظم شهدا و طرح سئوالات کتابخوانی از جمله برنامه های این روز بود. در این مراسم از مدیر دبستان خانم آخوندی و سایر دست اندرکاران واحد اموزشی بخاطر اجرای این مراسم و آذیین بندی زیبا تشکر شد.
*شناسایی دو نفر متخلف شکار چی
بادرود – اداره محیط زیست نطنز اعلام نمود در منطقه گدارلطیف از توابع بخش کویر بادرود ، پس از مشاهده یک دستگاه خودرو وانت تویویتا و بازرس اولیه مشخص شد که یک راس کل وحشی شکار نموده اند و یک قبضه اسلحه دولول دارای مجوز و یک قبضه اسلحه گلوله زنی بدون جواز و 13 عدد فشنگ ساچمه زنی و 12 عدد فشنگ گلوله زنی و یک عدد دوربین کشف و ضبط گردیدو پرونده جهت پیگیری به مراجع قضایی ارسال شد.
دانشگاه آزاد اسلامی بادرود اعلام نمود همزمان با مردم غیور ایران اسلامی ، و دانش اموزان مقاطع مختلف منطقه ، دانشجویان این دانشگاه در مراسم 13 ابان شرکت نموده و انزجار خود را از آمریکای جنایتخوار اعلام نمودند.
دراین رابطه نیز داشگاه ازاد اسلامی واحد زواره نیز طی نمابری که به دفتر نشریه ارسال داشته اعلام نموده است که دانشجویان متعهد و اساتید و کادر دانشگاه نیز با حضور در راهپیمایی 13 ابان همزمان با کشور و همراه با مردم غیور در راهپیمایی 13 ابان شرکت نمودند .
اجرای یازدهمین مانور زلزله
بادرود – در تاریخ 8/9/88 همزمان با سراسر ایران
زنگ مانور زلزله در دو واحد اموزش «شهید رجایی و مکتب الزهرا» بصدادرآمد .مراسمی که بدین منظور در دو واحد اموزش برگزار شد نیروهای امدادی و نجات منطقه در یک اقدام سریع مصدومان فرضی را نجات دادند . و دانش اموزان نیز با اجرای برنامه هایی ، وقوع حوادث غیر مترقبه را تداعی نمودند.
در این مراسم نیروهای آتش نشانی شهرداری بادرود و خالداباد ، نیروهای انتظامی و راهنمایی و رانندگی و پلیس راه ، اورژانس 115 بادرود و جمع پرسنل فداکار انها ، ادارات بخشداری ، برق ، مخابرات ، گاز ، آب و فاضلاب وشوراهای اسلامی و اصحاب رسانه محلی و نیروهای پوششی هلال احمر بسیار قابل توجه بودند و کارشناسان آموزش و پرورش همراه با رئیس اداره حضوری فعال داشتند . درپایان مراسم همت رئیس اداره با قدردانی از کلیه نیروهای امداد و نجات و مسئولان محلی و دانش اموزان و همکاران فرهنگی و خانواده انان ، گفت امیدواریم چنین حادثه ای ایجاد نشود اما 11 سال است که یک روز را با نام مانور زلزله پیش بینی نموده اند تا هنگام وقوع چنین حادثه ناگواری امادگی بیشتری وجود داشته باشد.
همایش دوچرخه سواران از گرمسار تابادرود
مهر بادرود - تعدادی از دوچرخه سواراران مسیر 240کیلومتری گرمسار تا بادرود در دل کویر را رکاب زدند . این تور زیبا که درروز عید قربان انجام گرفت به همت کانون گردشگری آراد،انجمن یوزپلنگ ایرانی،کانون دوست داران محیط زیست دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی با شعار«عبورازپارک ملی کویر ،زیستگاه به یغما رفته یوز ایرانی ».«تنوع زیستی ارزشمند ترین گنجینه بشری»از مسیر گرمسار تا بادرود در بیابان نیمه حفاظت شده کویر مرکزی انجام گرفت .در بخشی از بیانیه این انجمن چنین آمده:
شمارش معکوس برای انقراض یوزآسیائی آغازشده است واین گربه زیبا-که مسکنی جز کشو ما ندارد-در معرض خطر جدی قرار دارد واگر برای حفظ آن دست به دست یکدیگر ندهیم نسل این جانور به زودی منقرض خواهد شد وهمچون شیر ایرانی وببر مازندران برای همیشه از صحنه گیتی حذف خواهد شد و... سرپرست گروه را آقایان محسن پور وعظمیمی عهده دار بودند.
*نطنز – پرداخت 000/000/800/1 ریال تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان کشاورزی
مسئول طرح و برنامه جهاد کشاورزی بااعلام این خبر افزود :مبلغ000/000/800/1 ریال تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان کشاورزی از منابع داخلی بانکهای عامل اختصاص یافته است تا در امنیت و پایداری تولید و کاهش هزینه ها موثر افتد.
*نطنز – شروع طرح امارگیری محصولات کشاورزی نمونه ای
مدیر جهاد کشاورزی با اعلام خبر گفت : طرح امار گیری پروژه سایر محصولات کشاورزی در 15 آبادی نمونه شهرستان با شرکت 7 نفر از کارشناسان بخش دولتی و خصوص آغاز شد.وی هدف از این طرح را دسترسی به امار و برآورد زیر کشت محصولات و هزینه تولید در یک هکتار انواع غیر غلات می باشد.
*نطنز – آغازغنی سازی بذور خود مصرفی
مسئول واحد زراعت جهاد کشاورزی با اعلام این مطلب گفت : کار غنی سازیبذور خود مصرفی غلات شامل گندم ، جو و کلزا با محلول نیتروکسین و سوپر نیتروپلاس در سطح مزارع آرمانی شهرستان شروع شد .وی مزیت این طرح را مقاومت گیاه به افات و امراض ، تنش های خشکی و شوری دانستو برای مزلارعی که در معرش خشکسالی و کم آبی هستند از اهمیت بسزایی برخوردار است.
*بادرود – صید 000/120 قطعه ماهی زینتی در روستای سرآسیاب
مدیر جهاد کشاورزی در این رابطه گفت : تعداد 000/120 قطعه ماهی زینتی در استخر کشاورزی به حجم 2750 متر مکعب در روستای سراسیاب بخش بادرود صید و به بازار عرضه شد.و مبلغ 000/000/70 ریال سوددهی داشته است .
*بادرود – یادواره شهدا برگزار شد
به همت اداره اموزش و پرورش و بمناسبت روز بسیج دانش اموز ، یادواره شهدای منطقه و با حضور مسئولان محلی در سالن شهید چراغی برگزار شد. رئیس اداره الگو پذیری از شهید فهمیده و تشریح جایگاه شهید با نقل خاطراتی از دوران دفاع مقدس بیان داشت . درادامه فرمانده سپاه ناحیه نطنز و امام جمعه نطنز نیز طی سخنانی یاد و خاطرات شهدا را رگامی داشتندو نقش شهدا را در اقتدار و قدرت برتر ایران و ایجاد تزلزل در ارکان استکبار جهانی مطالبی بیان نمودند .
*بادرود – 13 آبان هرچه باشکوهتر برگزار شد .
با حضور دسته جمعی دانش اموزان و همکاران فرهنگی و سایر اقشار مردم ،مراسم باشکوه 13 آبان «روز مبارزه با استکبار جهانی» در دبستان 17 شهریور بادرود برگزار شد .
در این مراسم نخست رئیس اداره اموزش و پرورش ، گفت : اقتدار ایران اسلامی و رمز ماندگاری انقلاب و بیمه شدن آن و خون شهدا در تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری است و خدمت به خانواده معظم شهد را از وظایف همگانی ذکر کرد. انگاه بخشدار در ادامه ضمن گرامیداشت هفته بسیج دانش اموزی و مبارزه با استکبار جهانی ایراد سخن داشت و در پایان پرچ امریکاه و اسرائیل به اتش کشیده شد و قطعنامه مراسم خوانده شد.
ضمنا حضور دانشجویان دانشگاه ازاد اسلامی بادرود در این مراسم محسوس بود.
دانشگاه آزاد اسلامی بادرود اعلام نمود همزمان با مردم غیور ایران اسلامی ، و دانش اموزان مقاطع مختلف منطقه ، دانشجویان این دانشگاه در مراسم 13 ابان شرکت نموده و انزجار خود را از آمریکای جنایتخوار اعلام نمودند.
دراین رابطه نیز داشگاه ازاد اسلامی واحد زواره نیز طی نمابری که به دفتر نشریه ارسال داشته اعلام نموده است که دانشجویان متعهد و اساتید و کادر دانشگاه نیز با حضور در راهپیمایی 13 ابان همزمان با کشور و همراه با مردم غیور در راهپیمایی 13 ابان شرکت نمودند .
*بادرود – کسب مقام قهرمانی کشور بدست نونهال بادرودی
در یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی کشور سبک کیو کوشین کان کاراته که در استان مازندران (سلمانشهر) برگزار شد دانش اموز «مهدی ماهیان» از دبستان 17 شهریور بادرود در وزن 24 کیلوگرم توانست مقام سوم این دوره از مشابقات را بدست آورد. فاخته این موفقیت را به همکار محترم آقای محمود ماهیان و اهالی شریف تبریک می گوید.
*شناسایی 3نفر متخلف شکارچی
نطنز – اداره حفاظت محیط زیست اعلام نمود ماموران اجرایی این اداره پس از شنیدن صدای 4 گلوله و گست چند ساعته موفق به دستگیری 3 نفر شکارچی متخلف دراراضی دشت کروند از توابع روستای کمجان شدند که پس از بازجویی اولیه یک قبضه سلاح پنج تیر پران و یک قبضه سلاح تک لول و 175 فشنگ ساچمه زنی و یک تیر فشنگ چهارپاره و دو قطعه کبک کشف و ضبط شد و پرونده جهت پیگیری به مراجع قضایی ارسال شد .

امرالله قاسمي سميرمي دبير دبيرستانهاي استان اصفهان
سيد محمد شريف ابن سيد محمد حسن ابن سيد حسين بن سيد علي بن سيد محسن ابن سيد شاه حسين ابن سيد زبير مجتهد ونكي سميرمي عالم جليل القدر و مجتهد بارع و فقيه جامع كه نسبش با 24 واسطه به حضرت امام محمد تقي (ع) مي رسد. او در سال 1270 قمري برابر با 1129 شمسي در ونك سميرم متولد شد. در پنج سالگي به مكتب رفت و در نه سالگي در محضر پدرش به تحصيل مقدمات عربي مشغول شد و نيز در محضر ساير اساتيد صرف و نحو و منطق و معاني و بيان آموخت. در دوازده سالگي براي تكميل تحصيلات به اصفهان رفت و با مرحوم سيدمحمد كاظم مجتهد يزدي كه در اصفهان بود دوستي پيدا كرد و متحدا در محضر درس اساتيد اصفهان مانند شيخ لطف الله مازندراني و حاج شيخ زين العابدين مازندراني حاضر شدند و مشغول خواندن فقه و اصول و ساير علوم متداوله عصر شدند و به درس ميرزاي بزرگ شيرازي و حاج ميرزا حبيب الله نيز حاضر شده پس از اتمام سطوح صاحب ترجمه درس خارج را در خدمت حاج شيخ محمد باقر اصفهاني آموخت در هفده سالگي به عراق عرب رفت و در محضر شيخ مازندراني و فاضل ايرواني و حاج ميرزا حبيب رشتي و حاج ميرزا محمد حسن مجدد شيرازي مدت دوازه سال مشغول تكميل علوم معقول و منقول شد. در موقع مشروطيت ايران جز ياران آقا سيد محمد كاظم يزدي بوده و در نجف از طرف بعضي از طلاب رنج ها ديده به ايران مراجعت كرد. قبل از مراجعت در نجف با احرار و ابرام طلاب علوم دينيه بكار تدريس پرداخت و مدتي عده ي كثيري از طلاب و فضلا از محضرش استفاده مي كردند. تا اينكه به مرض قلبي مبتلا و بنا به تجويز اطبا ناچار به مراجعت به ايران شد و به شيراز بازگشت. وقتي وارد شيراز شد با احترام و تجليل شايان علما و اهالي شيراز از او استقبال كردند و پس از انجام پذيرايي و ديد و بازديد علما او را به مسجد بردند و خاص و عام از او درخواست مجلس بحث و تدريس كردند و حوزه علميه تشكيل شد. نام برده يكي از پايه گذاران حوزه ي علميه در استان فارس مخصوصا در شيراز بود . در شيراز ماند و به امور شرعيه و امر به معروف و نهي از منكر اشتغال داشت و در ضمن به تأليف و تصنيف كتب متعدد مشغول بود. چون نداي مشروطه در ايران بلند شد و با آنگونه مشروطه مخالف بود در شيراز مورد فشار قرار گرفت به اصفهان و تهران رفت و پس از به صليب کشيده شدن مرحوم شيخ فضل الله نوري كه بدست مشروطه طلبان صورت وقوع يافت بار ديگر به عراق عرب رفت و در نجف از مرحوم آخوند محمد كاظم مجتهد خراساني كه از پيشوايان آزادي بود ديدن كرد و با وي راجع به مشروطه و استبداد مباحثه كرد و چندي در عتبات بود و باز به شيراز برگشت و مجلس درس ترتيب داد تا سال 1342 كه به قصد زيارت مشهد مقدس از شيراز حركت كرد و مدت دو سال در اصفهان ساكن شد ولي در اصفهان مريض شد و معالجه كرد چون بهبودي نسبي حاصل شد چندي در مدرسه صدر به تدريس و بحث پرداخت چون قصد خراسان و زيارت ثامن ائمه داشت به تهران رفت ولي در تهران مرض او شدت يافت و براي معالجه ناگريز به اقامت شد. اما هر چند به معالجه پرداخت چون زمان وصال نزديك شده بود از دارو و پزشك سودي حاصل نيافت عاقبت در بيست و هشتم رمضان 1352 قمري دار فاني را وداع گفته و به رحمت ايزدي پيوست. جنازه اش را با تجليل تمام به قم بردند و مرحوم شيخ عبدالكريم مجتهد حائري يزدي دستور تعطيل عمومي داد و اهالي آن شهر تشييع مفصلي بعمل آوردند و شيخ عبدالكريم حائري يزدي بر جنازه اش نماز خواند و بر حسب وصيت خودش در رواق حضرت موسي مبرقع دفنش كردند.فرزندان او در شهرضا و تهران ساكن مي باشند مرحوم حجت الاسلام حاج سيد هدايت الله تقوي معروف به آيت الله تقوي فرزند ارشد ايشان در تهران ساكن بود و در سال 1386 قمري وفات يافت. ديگر فرزند سيد محمد شريف تقوي آقاي سيد عبدالحميد تقوي شيرازي مي‌باشد نامبرده مدير روزنامه آرين از نويسندگان معاصر است آقاي تقوي روزنامه آرين را در سال 1304 شمسي تأسيس كرد و مدتي نشر مي¬يافت. از مهمترين آثار سيد محمد شريف تقوي:
1) تبصرة الناظرين در رد داعي مسيحي 2) كشف البيان در تربيت الانسان 3) كشف المرام في قانون الاسلام راجع به مشروطه 4) تذكرة المسلمين في نهج العامه (در امر به معروف و نهي از منكر) 5) رساله در رد وهابيه 6)رساله نفليه در نوافل 7) از عبادات تا ديات ( يك دوره فقه فارسي )كه در شيراز و اصفهان و تهران به طبع رسيد 8) مرات الاصول 9) رساله علميه 10) الناسخ و المنسوخ در اصفهان به طبع رسيد. 11) قانون الهي در شيراز به سرمايه دكتر مصدق به چاپ رسيد 12) نسيم سحر
اهم مصوبات شورای فرهنگ عمومی
نطنز – دبیر شورای فرهنگی عمومی اهم مصوبات این شورا را اعلام نمود .
جهت برپایی هرچه هتر مراسم عید غدیر ، مقرر شد کلیه واحدهای صنفی ، ادارات و شهرداری ها و هیئت های مذهبی نسبت به فضا سازی و تزیین منطقه برای برپایی هرچه بهتر مراسم تلاش نمایند و نشریات محلی با همکاری تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه درصورت تهیه مطالب نسبت به انتشار ویژه نامه اقدام نمایند .در این نشست ضمن تقدیر از اقدامات فرهنگی شهرداری بادرود، از شهرداری نطنز خواسته شد نسبت به نصب تابلوهای تبلیغاتی و فرهنگی و قرآنی اقدام نماید.دراین نشست پیشنهاد شد شورای قرآنی و اطلس قرآنی به منظور جهت دهی امور قرآنی تشکیل شود .اداره اوقاف و امور خیریه جهت تربیت مدرسان قرآنی در ادارات اقدام نماید.اداره میراث فرهنگی جهت ایجاد و تکمیل موزه در شهرستان با ایجاد ردیف بودجه ای اقدام نماید.ضمنا در این مراسم حاج اقا سلیمانی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی ضمن بیان اهداف و برنامه های شورا ، از حاضران درخواست نمود نسبت به امور قرآنی ، تاسیس موزه و برگزاری مراسم عید غدیر که از دستورهای جلسه بود اقدام نمایند
البته این نشست دارای حاشیه هایی هم بود که سئوالاتی را برانگیخت :
از عدم تشکیل به موقع جلسه نقد و نظراتی ابراز شد و اعلام شد این نشست بعد از 7 ماه تشکیل شده است.نبود فضای مناسب برای تشکیل این نشست ، امام جمعه ابراز تاسف نمود و اظهار امیدواری نمود که متولیان امر برای ایجاد محلی مناسب برای دفتر امام جمعه اقدام نمایند .
عدم حضور بعضی از مسئولان اصلی ادارات مورد سئوال بود که درخواست گردید برای نشست بعدی مسئولان ذیربط شخصا حضور یابند تا تصمیمات اجرایی تر شود .
عدم اجرای تعدادی از مصوبات قبلی مورد سئوال بود و اظهار امیدواری شد تا مصوبات قبلی اجرایی شوند.
عدم حضور نماینده مجلس با وجود اینکه امام جمعه اعلام نمود که با ایشان هماهنگی شده است مورد نقد و سئوال بود که دفتر نماینده با این مطلب که با بنده هماهنگی نکرده اند پاسخگو نبود.
در این نشست فرماندار بعنوان نائب رئیس شورا هم حضور نداشت .
راههای کاهش استرس کدامند؟
تهیه کننده : مریم جامعی
استرس (فشارهای روانی) جزئی از زندگی ماست وهیچ موجود زنده ای عمر خود را بدون ان سپری نمی کند.افرادی که سطح بالایی از استرس را برای مدتی نسبتا طولانی تحمل می کنند رفته رفته فرسوده،مضطرب وشکننده می شوند.بسیاری از اوقات این مسائل ناراحت کننده ،خارج از اختیار ما هستند ونمی توانیم جلوی انها را بگیریم (مرگ عزیزان،بیماریهای خطرناک و ...) اما می توانیم توانایی خود را در برخورد با این مسائل افزایش داده وراههای سازگاری با این موارد را بیاموزیم تا از عواقب بعدی ان ،مانند اضطراب ،دلشوره،حواس پرتی ،بی خوابی،بی اشتهایی ،زودرنجی و حتی خودکشی جلوگیری کنیم.
توصیه های زیر ممکن است در بالا بردن توان مقابله با استرس به شما کمک کند:
زمانی که به کمک نیاز دارید از درخواست آن کوتاهی نکنید.
خواندن نماز و دعا در ارامش قلبی و روحی بسیار موثر است.
اعتماد به نفس داشته باشید .پیری و مسائل مربوط به ان را بپذیرید.
خود را در خانه به کاری مشغول کنید. به عنوان مثال وسایل خود را مرتب کنید، آشپزی کنید
به هرکاری که مورد علاقه تان است بپردازیدبه عنوان مثال به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید یا برنامه ای را که دوست دارید از تلویزیون تماشا کنید .
با یک نفر دوست یا اقوام نزدیک صحبت کنید . اگر میتوانید به دیدن او بروید و یا تلفنی با او صحبت کنید.
از خانه خارج شوید .برای مدت کوتاهی به دیدن مغازه ها بروید یا در پارک قدم بزنید.
ورزش به کاهش اضطراب کمک می کند .به طور منظم ورزش کنید ورزش منظم علاوه بر اثرات خوبی که بر سلامت جسم دارد سلامت ذهن را نیز افزایش می دهد ودر کاهش فشار های زندگی موثر است.
تمرین آرام سازی را انجام دهید .در اینجا شکل ساده ای از این تمرین را می گوییم
در این تمرین ، عضلات به ترتیب از سر به طرف پا یا برعکس سفت می شود . 10 تا 15 ثانیه در این حالت نگه داشته می شود و بعد به آرامی شل می شود . این سفت شدن و شل شدن عضلات تاثیر خوبی بر آرامش ذهن دارد.
برگزاری مراسم تجلیل از برگزیدگان کنکور در بادرود
به همت آموزش وپرورش و حضور گرم مسئولان محلی و پذیرفته شدگان کنکور و دانش اموزان پیش دانشگاهی مراسم تجلیل از برگزیدگان کنکور سال گذشته در محل سالن شهید یاسری برگزار شد در این مراسم نخست همت رئیس اداره با عرض تبریک به پذیرفته شدگان و مجموعه دستگاه تعلیم و تربیت ، گفت : در سال گذشته از تعداد 290 نفر دانش اموز پیش دانشگاهی ، 270 نفر به دانشگاهها و مراکز عالی راه یافتند و 65 نفر (23 درصد) در دانشگاه دولتی و وبقیه در مراکز عالی و دانشگاهی پذیرفته شدند . وی گفت تعداد 22 نفر رتبه زیر 2000 در منطقه بود که 8 نفر حائز رتبه زیر 1000 و یک داوطلب رتبه زیر 100 بود که به همه انها عرض تبریک و تهنیت داریم در ادامه مهمندس زایری معاون اموزش ونوع آوری سازمان سخنرانی نمود و برنامه ها تداوم یافت .ضمنا در پایان به برگزیدگان کنکور نیز هدایایی اهدا شد.
در پی سفر رئیس جمهور به استان اصفهان
آقای احمدی نژاد : بـادرود لیاقت شهرستان شدن را دارد.
وبلاگ مهر بادرود - جناب آقای احمدی نژاد رئیس جمهور محترم. در دوران دولت جنابعالی در چهارسال گذشته شاهد ارتقاء بسیاری از مراکز روستاها به شهر،بسیاری از شهرها به مراکز بخش ،بسیاری از مراکز بخشها به شهرستان،برخی از مراکز شهرستانها به فرمانداری ویژه بودیم که این نشان از احقاق حق به حق داران ورعایت توازن وعدالت که از شعارهای اصلی ومهم جنابعالی در دولت نهم و دهم بود را داراست.
آقای رئیس جمهور ! بادرود راهم در این توازنات در یابید، صدای مظلومیت کویر در این مرکز کشور عزیز وکهن مان از فرش تا عرش بلند است که ماهم لیاقت داریم تا شهرستان شویم.
آقای احمدی¬نژاد: بادرود استثنائی شهر این کشور است از آنجایی که بیشترین جمعیت شهرستان را در دل خود جای داده است لذا مستحق این پاداش شماست.
رئیس محترم دولت دهم :بخش بادرود تنها 30 هزار نفر جمعیت ندارد بلکه این دیار دو میلیون وسی هزار نفر جمعیت دارد.آستان مقدس حضرت آقاعلی عباس(ع) که شنیده ایم جنابعالی هم از ارادتمندان به درگاهش هستید وجبهه بر آستانش می سائید سالیانه دو میلیون عاشق وشیفته رااز سراسر کشور به سوی خود می کشاند که این امر فرمانداری مستقلی را جهت ارائه خدمت به زائران عاشق دوچندان می سازد.
آقای دکتر احمدی نژاد: بادرود ما جمعیتش بیش از دهها شهر کوچکی است که اکنون مراکز شهرستان هستند .جدای از جای جای ایران عزیز ،در استان خودمان اصفهان، بادرود بیش از اردستان،نطنز، خور وبیابانک، چادگان، دهاقان،تیران وکرون و...جمعیت دارد که اگر آنان لیاقت شهرستان شدن را داشتند پس اجابت ما دور از انتظار نیست.
جناب رئیس جمهور: بادرود 7000 سال پیش (تحقیقات باستانشناسان در محوطه اریسمان بادرود)بزرگترین شهر صنعتی تاریخ بوده است .اولین کارگاه ذوب مس ومفرغ درجهان پهناور در محوطه قلعه گوشه بادرود وجود دارد.4500 سال پیش باد«بادرود» یکی از چهارده شهر مهم دوران دودمانی آغازین بوده است (کتاب نخستین شهر اثر روث وایت هاووس) واکنون پس از گذشت این همه تاریخ چه شده که صدای مظلومیش به گوش مسئولین محترم نمی رسد ونمی تواند بگوید که با این همه نشان وتاریخ وکهولت سن آیا نباید بازهم شهرستان شوم؟
رئیس محترم دولت دهم: بادرود مهمترین قطب کشاورزی استان اصفهان است. با برخورداری از 240 حلقه چاه عمیق کشاورزی بیشترین سهم را از لحاظ صادرات انار، گندم، خیار،طالبی،جو،ذرت و... به کشورهای خارجی واستانهای داخلی در سطح استان اصفهان داراست .
جناب دکتر:بادرود نزدیکترین شهر به سایت پرافتخار هسته ای نطنز است که این امر هم درخواست بجای مارا برای شهرستان شدن دوچندان می کند. بادرود ما در مرکز کشور واقع شده، 19 اداره مستقل دارد، زمین مسطح و هموار، گذر اتوبان اصفهان- تهران، بزرگراه تهران- جنوب، سه راه ریلی مهم «راه آهن» کشوراز مزایای این شهر تاریخی ،زیارتی است.
آقای رئیس جمهور عزیز: بادرود تا چند سال پیش از حق محرومیت برخوردار بود واکنون هم محروم است .
باور بفرمائید اینجا می¬تواند شهرستانی باشد آبادومستقل ، چه خوب است در آستانه 22 بهمن شاهد تأسیس بیست ودومین فرمانداری استان اصفهان باشیم وبا لطف شما این آرزوی بحق مردم محروم بادرود برآورده شود. انشاءالله
همایش کویرنوردی از قلعه کرشاهی تا بادرود توسط گروه کوهنوردی حرا
عبدالعظیم شکاری رئیس هیات کوهنوردی بخش بادرود عملکرد هیات را در طول 2 ماه گذشته به شرح ذیل اعلام نمود :
- در روز شنبه مورخ 11/7/88 اعضای تیم کوهنوردی صبا عازم کوه یخ آب و منطقه شن زار روستای قاسم آباد از توابع ابوزیدآباد گردیده و بعد از 3 ساعت شن نوردی به بادرود برگشتند.
- در روز پنج شنبه مورخ 20/7 /88 تیم صبا عازم قله 1700 متری پر نسار از توابع مزرعه باقرآباد گردیده و بعد از 4 ساعت کوهپیمایی موفق به فتح قله شدند.
- روز شنبه مورخ 25/7 /88 تیم صبا جهت بازدید و شناسایی شن های بند ریگ و سر چشمه چاله عروس عازم منطقه شدند و بعد از یک روز شن نوردی در منطقه مرنجاب آران ساعت 18 به بادرود برگشتند. - در روز چهارشنبه مورخ 6/8/88 تیم صبا ساعت 14 عازم قله 2300 متری تله امیر شدند و بعد از 3 ساعت کوهنوردی موفق به فتح قله گشتند.
- روز جمعه 10/7/88 تیم غار نوردی صبا عازم روستای کلهرود شده و همراه با برادررسول زمانی (عضو تیم منتخب غار نوردی ایران ) بعد از 4 ساعت غار نوردی سنگین موفق به تسخیر مسیر منتهی به غار گشتند. - در روز دوشنبه مورخ 13/8/88 تیم خواهران آقا علی عباس عازم کوه 2700 متری یارند شده و بعد از 3 ساعت کوهپیمایی موفق به فتح قله شدند.
- در روز پنج شنبه مورخ 21/8/88 هیات کوهنوردی بادرود میزبان تعدادی ازمسئولین منطقه بود در این برنامه اعضا هیات کوهنوردی همراه با بخشدار بادرود ، ریئس اداره تربیت بدنی و ریئس جهاد کشاورزی شهرستان نطنز از بادرود عازم قصر بهرام در شهرستان گرمسار شدند و ضمن بازدید از کوه چاه زغالی کوه لطیف ، چاقله ، گرماب – کاروانسرای عین الرشید ، قصر بهرام و قلعه مرنجاب در روز جمعه مورخ 22/8/88 راس ساعت 4 بعد از ظهر به بادرود برگشتند.
- در روز جمعه 6/9/88 تیم کوهنوردی حراء از بسیج پایگاه ابوالفضل بادرود عازم قلعه کرشاهی شدند و پس از بازدید از قلعه راس ساعت 30/7 صبح حرکت خود را به سمت آقا علی عباس و بادرود شروع کرده و بعد از 6 ساعت کویر نوردی و شن نوردی مسیر 27 کیلومتری را پیمودند. در ضمن این برنامه با همکاری حوزه بسیج سیدالشهدا بادرود و بخش تربیت بدنی سپاه پاسداران شهرستان نطنز صورت گرفت.
موفقیت یک هنرمنـد بادرودی
در شانزدهمین جشنواره مطبوعات و خبر گزاری های کشور که از 28مهر تا 4 آبان در محل مصلی امام خمینی تهران برگزار شد، آقاي محمد علی رجبی کارشناس فرهنگی و دانشجویی دانشکده هنر، با آثار منتشره خود در روزنامه های IRAN DAILY و الوفاق،درگرایش طنز تصویری (کاریکاتور) موفق به کسب عنوان دوم این جشنواره شد .
مراسم اختتامیه جشنواره در روز سه شنبه 5/8/88 و با حضور وزیر ارشاد اسلامی و اصحاب رسانه در تالار وحدت برگزار شد. این جشنواره هر ساله از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با شرکت نشریات و خبرگزاری های داخلی کشور بر پا می شود .شایان ذکر است محمدعلی رجبی تا کنون علاوه بر دریافت رتبه های گوناگون درجشنواره های مختلف مطبوعاتی رتبه اول دوازدهمین جشنواره مطبوعات کشورورتبه اول وسوم پانزدهمین جشنواره مطبوعات را نیز از آن خود نموده است.
انـارستـان
به یمن برگزاری سومین جشنواره انار بادرود
« قوام الدین ادیب سرشکی »

دهیدم جرعه ای زآن می که پاک است اگـر سـاقـی ملــک یـا اهــل نــــار است
هـر آن کس جرعه ای نوشد از آن می یقـیــن مـحـبـوب و مـجـذوب نـگار است
دعـایـش مستجـاب و ذکــــر او حـق ز کــردار بــــد خــود شـرمـســــار است
بـه وجــد آرَد زمیـــن و آسـمـــان را که هـر پـیـری از آن معجـون هـــار است
اگـر می میخـوری حـرمـت نگهــــدار وگـرنـه تـرک مـی عـیــــن قـــرار است
پـس از تلخـــی گـــوارا دان حــلاوت کـه عـاشـق را نشـان از گـل زخـــار است
ســلامـت را زتقـــوا کــن مـیـســــر ولــی راه دگــــر رفتـــن شکـــــار است
در این دنیـــا اگــر خواهــی ســلامت به نیکــی کــوش دنیــا بی قــــرار اسـت
رســد تلخــــــی و غـمـهــای ایــام تـو را شهــد جهــان قطعـــا به زار اســت
کـویـــــر دل چنـــان بنمـــا مصفــا بــه هــرجا پــا نهــی عــز و وقــار است
زگــل آمــوز رســم زنـــدگـــانـــی بــر آتش هــم گلابــش اشـــکار اســت
از آثــار مــــی و محصـــول کــارش دگــر از هــر چــه گـویی آن نقــار اسـت
بــدان ایــن روزگــار پــر مشقـــــت بـه جــولان اسـت و کـار او قمــــار است
یکـــی بر تـــارک اعلــــی نشینــــد دگـر کـس روز اش چــون زهـر مـار است
به هـر صورت که باشــد این شب و روز به هــر کس بنگــری او بـی قــرار اسـت
دلــی هرگــز ندیــدم شــاد و خــــرم ولــی غــافل مشــو دنیــا گــذار اســت
طـــراوت دارد و ســـرسبــز و زنـــده از آن مگــذر که نعمــت بیشمـــار اسـت
نـه تـابـستـان و پـائـیـــز و تـمــوزش بُــوَد بـیـهــــوده بــا هـم سـازگار است
تـمــام لحـظـه هـــای ایــن زمــانـه بُــوَد نعمت مگـو نقصــی بـــه کار است
بـه رنگ و دانـه دیـدم هـر دو یکـسـان یکـی تلـخ و یکــی شـیـریـن انــار است
گلـش چــون گــوشــوار نـو عـروسـان رخـــش زیـبـــاتـر از چشـم نگــار است
گلـویـش چــون گلــوی شیـر خــواران ولی شکلش چـو چنگی برســه تــار است
اگــر پــرسنــد از تــو بهتـرین چیست که زیـغ و ترش و شیـرینـش به بـار است
ز تـرتیـب و بـه نـظـــم دانـه¬هـایــش نـظـر کـن همچـو دندان های مــار است
چـو دیــدی پــرده ای بـر رخ کشیــد طـلای عـفـّـت و کامـــل عـیـــار است
ز آبش نـوش جان کـن شـادی افزاست شـفـا بخـش دل هـر کـو نــــزار اسـت
تـمــام لــذّت ایــن مــلک هـسـتـی اگــر خــواهی بـدان در دســت یار است
هـر آن کو هـمسـری دارد نکو خـــوی سعـــادت دارد و زشتــش چـو مار اسـت
قــوامـا گـفـتـی از عـشـق و محبـّــت بـه غـیـر از آن مـگـو در دل بـهـار است
اگـر رنـدی بـه عـشـق و عاشقی کوش وگـرنـه قسـمـت تـــو چـوب و دار است
جلسه شورای اداری شهرستان نطنز
در محل فرمانداری طی ماه گذشته با حضور مسئولان محلی و اصحاب رسانه نشست اداری برگزار شد. امام جمعه نطنز با ذکر حدیثی مسئولان را به تقوای الهی و ترس از خدا فراخواند و گفت بدنه دولت باید هوشیار باشد و چون رویکرد سوم سفر ریاست محترم جمهوری فرهنگی است رسالت ما در این شهرستان باید مشخص شودو باید بخش فرهنگ را محترم بشماریم و آن بی سامانی که در امر فرهنگ است سامان داده شود .حاج اقا سلیمانی با گلایه از گرانی های اخیر در شهرستان ، آن را معقول و متناسب ندانست. آنگاه زمانی ، دادستان نطنز با تشریح مواد قانونی شورای اداری ، همه را به هماهنگی با مصوبات این شورا فراخواند.
دکتر گلی رئیس شبکه بهداشت نیز در خصوص اقدامات و عملکرد شبکه توضیحات مبسوطی ارائه داد و به بیماری شایع انفلونزاری نوع آ اشاره نمود و توضیحاتی ارائه کرد.
فرجی رئیس شورای خالداباد نیز طی سخنانی ،مشکلات و مسائل شهر را از جمله برنامه مدون فرهنگی ، کمبود پزشک و... تشریح نمود . صولتیان رئیس شورای اسلامی بادرود نیز طی سخنانی در خصوص برگزاری جشنواره انار ، موضوع نان و نانوایی،اراضی اطراف اقاعلی عباس ،تقلیل نرخ تعرفه برق مناطق گرمسیری بادرود ،و به برخی از مصوبات دور اول ریاست جمهوری در بادرود که اجرایی نشده تذکر داد. نساجی بخشدار بادرود نیز طی سخنانی در قبال طرح گرانی در شهرستان گفت : در نطنز یک آپارتاید فکری حاکم است زیرا شورا تصمیم گرفته تا افراد غیر بومی در نطنز کالا نفروشند (که مورد اعتراض شدید شورای شهر نطنز قرار گرفت ) .و پیشنهاد داد هر اقدامی که صورت می پذیرد بر مبنای آمار جمعیتی توزیع شود مثلا اگر موضوع توزیع اعتبار 1 درصد هسته ای است باید بر اساس امار جمعیتی باشد .در ادامه رحمتی مسئول روابط عمومی فرمانداری چند اطلاعیه را قرائت نمود : پذیرش امریه برای شورای تبلیغات اسلامی ،اعلام جمع آوری بیلان کار ادارات برای دهه مبارک فجر و تاسیس بانک اطلاعات شهرستان و امادگی جذب اطلاعات و گزارشات از جمله موارد بود. در پایان صفاری فرماندار با جمع بندی گفته ها و سخنان گفت استفاده از نظرات مسئولان برای چشم انداز 1404 ، آمادگی ادارات برای دور سوم سفر ریاست جمهوری ، پیگیری موضوع تعرفه برق مناطق گرمسیری و ..مطالبی را بیان داشت ضمنا در این نشست تعدادی از مسئولان سخن گفتند .
سفر سوم دولت به استان نشانگر وفای دولت ، به عهدی است که با مردم بسته است .
دکتر عباسی بعنوان نماینده تام الاختیار سفر سوم دولت به شهرستان نطنز ، طی سخنانی در کانون شهید مطهری محل تشکیل شورای اداری ، رهبری در کشور را مظهر وفاق ملی مردم دانست و وجود این نهاد ارزشمند را موجب ارامش مردم ذکر کرد وی با نگاهی به کشورهای همسایه گفت رهبری پناهگاه ایمانی و ملی ماست . وزیر تعاون در ادامه سخنان خود ، ماموریتهای دولت اسلامی را برشمرد و یکی از این ماموریتها را ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی دانست و از همه نخبگان و دلسوزان نظام خواست تا باارائه طرح و پیشنهاد در توفیق این ماموریت کمک نمایند . وی ایجاد وحدت در بین احاد مردم را از ضروری ترین اصل دانست و گفت با کمترین تنش در این کشور ، تمام ازادگان جهان نگران می شوند . در پایان ضمن تایید طرحها و برنامه هایی که سخنرانان قبل از او ایراد نموده بودند گفت محور توسعه هر منظقه ای انسان است و بعد ظرفیتهای منطقه ای که باید آن را به فعل دراوریم .و سفر بنده بااین شهرستان تجدید رفاقت گذشته است و شما هم با تشکیل واحدهای تعاونی که بهترین نوع اقتصاد است در پیشبرد اهداف کشور همراه باشید .جمله اخر خود را با این کلام به پایان برد :
سلام گرم و عزت مند شما را به ریاست محترم جمهوری ابلاغ خواهم نمود .
قبل از سخنان وزیر تعاون نخست نصیر زاده نماینده نهاد ریاست جمهوری که طی دو روز گذشته برای بررسی طرحهای مصوبات اول و دوم به منطقه امده بود اختصاص یافت و ایشان گفت : تعدادی از مصوبات سفر اول تماما اجرایی شده و تعدادی در جریان انجام است و تعدادی نیز با مدیریت جدی و پیگیری بیشترباید اجرایی گردد .دردور مصوبات سفر دوم گفت مصوبات سفر دوم بیشتر بررسی مصوبات قبلی بوده است نصیری به تعدادی از مشکلات منطقه از جمله : آبرسانی ، 1 درصد بودجه هسته ای ، امکانات فرهنگی و ... اشاره کرد .
صفاری فرماندار نیز مشکلات سرمازدگی و خشکسالی دوسال گذشته منطقه ، استمهال وامهای کشاورزان ، گسترش بخش گردشگری جوان بودن منطقه و رسیدگی به خواسته های جوانان ، تشویق سرمایه گذاران به منطقه ، کمک به صنایع سرامیک نطنز ، تقویت کانونهای فرهنگی ، احداث پژوهشسرای دانش اموزی در نطنز و بادرود ، اجرای ابرسانی به نطنز و بادرود ، ایجاد پژوهشکده قرآنی و دانشگاه علمی کاربردی و ...از جمله مشکلات و خواسته های مردم ذکر کرد .
حاج آقا سلیمانی امام جمعه در این جلسه با دفاع از دولت دهم و نظام اسلامی و اقدام شجاعانه ریاست جمهوری ، اظهار امیدواری نمود که با تدبیر و اندیشه، این خواسته ها و مصوبات اجرایی شود .وی با انتقاد از مسیر اختصاص بودجه 1 درصد هسته ای به شهرستان، گفت امیدواریم این بوجه هرچه سریعتر اختصاص یابد . ایشان با طرح این سئوال که سفر استانی دولت ،با رویکرد فرهنگی است گفت : آیا این مسیر چگونه طی می شود و چه برنامه هایی اجرا می شودکه مورد سئوال است و امید است طرحهای شهرستانی فدای طرحهای استانی نشود .
دکتر ضابطی نماینده مجلس طی سخنانی با انتقاد از روند تحصیل در کشور گفت : در کشور ما 11 سال دانش اموزان قران می خوانند ولی درپایان نمی توانند قرآن بخوانند . درادامه گفت اگرچه اقتصاد در مرام ما بعنوان هدف نیست و هدف اصلی انسانیت وبزرگواری است ولی نباید از اقتصاد غفلت نمود و اصلی ترین ثروت ما ، نیروی انسانی ماست که مواظب باشیم فرار نکنند و مهاجرت ننمایند.نماینده مجلس سه فصل ترقی شهرستان را در سه محور «کشاورزی ، صنعت و گردشگری» دانست و با این توصیف که شهرستان ما همانند کشوری است که چهار فصل در ان وجود دارد باید به فکر سرمایه گذاری باشیم .واز دکتر عباسی خواست که بتوانند واقعیتها و حقایق این منطقه را به خوبی منعکس نمایند. نساجی بخشدار بادرود نیز با انتقاد از اجرایی نشدن بعضی از مصوبات سفر اول ریاست جمهوری ، در بخش ورزش و میراث فرهنگی گفت : استان نشینان سعی در جذب اعتبارات کرده اند و ادامه داد : در بخش ورزش استان اصلا پاسخگوی منطقه نبوده است .وی تکمیل دوبانده شدن جاده بادرود – کاشان ، جبران خسارت کشاورزان و ... را نیز عنوان کرد و خواستار پیگیری ان شد.
صولتیان رئیس شورای اسلامی بادرود دیگر سخنران جلسه بود که اهم موضوعات ایشان مطالب زیر بود :بادرود بعنوان چهارمین شهر زیارتی ایران بعد از مشهد مقدس ، قم و شیراز است که باید دولتمردان توجه ویژه ای بنمایند .
معرفی میراث کهن منطقه بود که خواستار کاوش انها شد .معرفی محصول انار نادر یادرود بود که به اکثر کشورهای جهان صادر می شود و دوسالی است که دچار خشکسالی شده است . ایجاد ایستگاه تحقیقاتی انار با عنایت به برگزاری سه جشنواره ملی انار بادرود، تکمیل چارت اداری و ایجاد ادارات مستقل جهاد کشاورزی ، ارشاد اسلامی و شبکه بهداشت و درمان ،کمک به شهرداری بادرود با عنایت به خدمات رسانی به زائران آقاعلی عباس (ع) ، برقرای مجدد حقوق مناطق کمتر توسعه یافته،شروع مسکن مهر بادرود بعد از چند سال، اجرایی شدن مصوبات دور اول از جمله ایجاد دانشگاه پیام نور ، آبرسانی به بادرود و..
فرجی رئیس شورای اسلامی خالداباد نیز طی سخنانی خواسته های مردم را در چند محور بیان داشت :خدمت به مردم شهر با عنایت به اینکه 87 درصد از مردم خالدابادبه دکتر احمدی نزاد رای داده اند همکاری در راه اندازی میدان میوه و تربار ، ایجاد مجتمع تعاونی کارگاه قالی ،اعتبار برای میدان انقلاب شهر ، شروع مسکن مهر بعد از چند سال و...
اولیـن جلسـه شـورای اداری بـادرود
مهندس ماندنی رئیس سازمان کار و امور اجتماعی اصفهان :
ورزشگاه کارگران بادرود تا بهمـن ماه به افتتاح می رسد.
اولین جلسه شورای اداری بخش بادرود بعد از 7 ماه ازانتصاب بخشدار جدید در محل بخشداری تشکیل شد. در این نشست نخست امام جمعه بادرود با این گلایه که بعد از 7 ماه جلسه برگزار شده و امیدواریم آخرین جلسه امسال نباشد گفتمان خود را در موضوعات مختلف از جمله :«وحدت و انسجام منطقه ، حفظ هویت خدمتگزاری، داشتن روحیه تواضع در خدمت ،و حضور مسئولان محلی در شادی ها و غمهای مردم» بیان داشت. صفاری، فرماندار نطنز نیز با تفسیر خطابه علی(ع) شروع کرد و گفت این نوید به کشاورزان می دهم که وامهای کشاورزی از بانک ملی می توانند با پرداخت معوقه تمدید کنند .
فرماندار قبل از هر سئوالی از ناحیه خبرنگاران ، به قول خود اشاره کرد و گفت اگر چهار شنبه ها نتوانستم به منطقه بیایم و به قول خود عمل نمایم انشالله در آینده بتوانم در روز چهار شنبه در بادرود حاضر باشم و به مشکلات منطقه برسم .
نقدی ، شهردار بادرود در ادامه به جذب اعتبارات استانی و ملی برای بهبود وسائط نقلیه موتوری اشاره نمود و خرید ماشین الات و تجهیزات را ذکر کرد و دغدغه های شهرداری را بدین گونه بیان داشت : اداره شهرک آزادگان بادرود بدون اعتبار و عدم امکانات رفاهی و دینی و تجاری از مشکلات عمده اهالی شهرک است .وجود بارگاه آقاعلی عباس و سیل زائر به منطقه انتظارات از شهرداری زیاد است و اعتبارات و امکانات ناچیز .
تعیین تکلیف اداراتی که در شهرداری مستقر هستند وظیفه دیگر است .
موضوع وضعیت اراضی دولتی و ملی باید مشخص شود .وضعیت کاربری اراضی باید یکسان و مشخص شود. درادامه بعد از بحث و بیان مشکلات توسط شبکه بهداشت ، اوقاف و امور خیریه ، جلسه شورای اداری بادرود به حضور مهندس ماندنی رئیس سازمان کار و امور اجتماعی استان مزین شد و ایشان با طرح موضوعات کار و کارفرمایی با امار و ارقام نرخ اشتغال و بیکاری را در استان به تصویر کشید وگفت : میزان اشتغال به کار در 4 سال گذشته معادل 10 سال گذشته بوده است .
درپایان حاضران و مهندس ماندنی در محل ورزشگاه کارگران حاضر شدند و ایشان قول مساعد داد تا بهمن ماه این پروژه اساسی به بهره برداری برسد.. وادامه جلسه بخاطر حضور مهندس ماندنی ادامه نیافت.
نحوه عملیات اجرایی مزایده در اجرای احکام
با معرفی اموال از طرف محکوم علیه ، مال به محکوم له ابلاغ و پس از قبولی آن نسبت به کارشناسی اقدام می شود آنگاه پس از قطعی شدن نظریه کارشناسی ، مراتب فروش با تعیین وقت مزایده جهت درج آگهی در یکی از روزنامه های محلی جهت چاپ ارسال می گردد.
در روز جلسه مزایده چنانچه درخصوص مال توقیفیکس یا کسانی جهت خریداری پیدا شدند که با پرداخت 10 درصد فی المجلس از مبلغ کارشناسی و الباقی ظرف مدت یک ماه (سی روز)از تاریخ مزایده مال مورد مزایده به شخص خریدار منتقل می گردد و درصورت عدم پیشنهاد کسی برای بار دوم مال را می تواند محکوم له بردارد .
اجرای احکام دادگاه عمومی بادرود – رحمت الله خزایی
تلفن:4345650-0362 همراه : 09133622080
« پیشبرد برنامه سند چشم انداز 1404 ،معرفی شهرستان نطنزبعنوان الگوی سند چشم انداز »
سرویس فرهنگی نشریه فاخته
شنیده ام مجمعی متشکل از بزرگان علم و دانش و ادب و هنر و فکر و اندیشه و مشورت، جهت پیشبرد اهداف سند چشم انداز 1404 برای شهرستان نطنز در اینده نزدیک برگزار می شود.این نشریه بعنوان عضوی کوچک ازافکار عمومی مردم بزرگوار، که بیش از 12 سال است که اهنگ وحدت منطقه را می سراید و مدیریت آن، تابحال آثاری چند، برشته تحریر دراورده، ضمن تبریک و تشکر به اعضای محترم هئیت موسس، نکاتی چند در این خصوص که بردارنده «توانایی ها ، ظرفیتها ، راهکارها و پیشنهادها» است تقدیم حضورتان می سازیم و با صدای رسا اعلام می داریم که این دغدغه های اولین نشریه شهرستان (فاخته) است.
- فرمانداری بعنوان مرکز ثقل تصمیمات ، بایستی در این طرح، باورمند شرکت نماید و مشارکت آنان صرفا با گذاشتن میز در فرمانداری کاری ازپیش نخواهد برد.
- فرمانداری باید ظرفیتها و توانایی های ادارات را سنجیده و با ایجاد بانک اطلاعاتی ، اطلاعات مورد نیاز را در اختیارستاد معین و مقیم قرارداده تا به مرحله اجرا بگذارد.
- لازم است شوراهای اسلامی شهر و روستا با تشکیل مجمعی ، و ترسیم یک تفاهم نامه ، در طراحی فرهنگ عمومی این سند شهرستان سهیم و دخیل گردند .
- سرمایه طراحی هر کمیته یا طرح از پیش تعیین گردیده مشخص نماید .
- روح وطن دوستی را در لابلای فرهنگ عامه و خاصه هر منطقه با رویکرد پیشرفت احیا نماییم و باید مواظب بود به افراط نگراید که مدیریت خاصی را می طلبد .
- طرحهای الگویی را از افق پایین به بالا دست انتخاب نماییم و چون مردم این شهرستان بایستی بپذیرند و اجرا کنند لازم است از مردم (صاحبان فکر و اندیشه بومی و مقیم) بخواهید تا زمینه اجرایی ان را فراهم نمایند .
- اگر قرار است کمیته هایی تشکیل شود مفاد آن باید فرهنگ سازی شود و نشریات محلی بهترین بستر معرفی این مفاهیم هستند و لازم است از نشریات محلی در اجرای این سند چشم انداز حمایت جدی شوند تا هر شماره با اجرای مفاهیم تازه روح امید و نشلط را زنده گردانند.
- در زمان مناسب (عید نوروز )با اجرای برنامه هایی و تشکیل مجمع بزرگ بومی های خارج از محل و حضور موسسین در این برنامه ها و اخد نشانی و ادرس افراد معین به پشتوانه های فکری، علمی، مالی و ... ستاد بیفزایند تا در خارج از منطقه نیز همکاری لازم صورت پذیرد..
- همکاری با جراید محلی و بازخوانی سایتهای خبری از مجموعه شهرستان و تعیین نیازها و اولویتها و فوریتها برای هر منطقه و معرفی افراد معین غیر محل به جراید و اشتراک نشریات محلی از بهترین ابزار اطلاع رسانی محسوب می شود.
- شناسایی مسئولان و مدیرانی که در منطقه طرح را باور دارند از ضرورتهاست که این مفهوم را دوبار تکرار کرده ام .و باب تازه همکاری با آنان ، اگر چه قلیل هستند .
- نیالودن این طرح با مفاهیم سیاسی یا منطقه ای که سند چشم انداز از روش و منش خود خارج می شود.
- استفاده متناسب و مدبرانه از افکار و اشخاص در مشورتهای موزون و قابل سنجش تا هراز گاهی مفاهیم و داده ها اندازه گیری شوند.
- شناخت تغییرات فرهنگی هر منطقه به تناسب افراد آن (جوانگرا ، سنت گرا یا مدرنیته ). این مقوله های اساسی است زیرا اگر تغییرات منطقه ای را لمس کنیم افکار مدیران ان را نیز درک خواهیم نمود.
- آمادگی شهرستان برای اجرای سند چشم انداز که بعضا این مفهوم احساس نمی شود که بایستی با تغییرفکر فرهنگ مدیریتی در شهرستان ، رویکرد جدیدی ارائه گردد..
- وفاق طرحها با فرهنگ بومی هر منطقه و معرفی زیرساختهای فرهنگی آن مناطق جهت پرتو افشانی بیشتر طرح. . امروز کشورهای منفعت خواه ، حتی از مبانی دینی ما هم بهره می برند و امکانات خود را با نام دین به ما می فروشند یعنی از فرهنگ بومی و دینی ما استفاده به نفع خود می برند .آیا ما باید از این ابزار غافل باشیم .
- استقبال از طرحهای هموطنان در این سند که با فراخوان بزرگ در نشریات سراسری و محلی انجام گیرد . که متاسفانه بعد از چند ماهی که از این موضوع می گذرد چند چند خبر که نشریات محلی متقبل شده اند خبری را در فراتر از شهرستان ندیده ایم.
- بررسی اقدامات پشتیبانی ستادهای معین و مقیم و کالبد شکافی آن هر چند ماه .که لازم است محلی مشخص با مدیریتی واحد در ستاد مقیم و معین ایجاد شود باید نادیده نگرفت که زحمت برادر محترم جناب تیمسار علی رحیمیدبیر طرح ، در محل فرمانداری را بسیار ستود زیرا ایشان تنها سکان ایستای شهر در این مرحله بوده است.
- بررسی نقاط مثبت و منفی معرفی طرحها و درصد پذیرش طرحها با عنایت به مدیریت اجرایی آن
- ازادارات شهرستان و بخش با مدیریت فرمانداری ، بایستی خواسته شود الزامات و نیازهای طرح ها را بررسی و معرفی نمایند.
درپایان ضمن ارزوی توفیق برای اجرای این طرح بزرگ ، این نشریه آمادگی دارد تا تمام طرحها ، پیشنهادها و راهکارهای هموطنان عزیز را به دوست داران شهرستان معرفی نماید و انتظار دارد که هموطنان نیز با اشتراک نشریات محلی ، سیر مطالعاتی شهرستان را در ارائه طرحها ، نیازها و اولویتها مطالعه نمایند و ما را در بهتر شدن مسیر حمایت نمایند.